platforma e-learning

kursy on-line dla dzieci i młodzieży o bezpieczeństwie

Platforma edukacyjna Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę – wszystko w jednym miejscu

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od 1991 roku zajmuje się ochroną dzieci przed krzywdzeniem i pomocą dzieciom, które doświadczyły krzywdzenia. Realizując naszą misję:

- uczymy dorosłych, jak traktować dzieci, żeby ich nie krzywdzić,
- pokazujemy im, jak reagować, gdy podejrzewają, że dziecku dzieje się krzywda,
- uczymy dzieci, jak mogą uniknąć przemocy i wykorzystywania,
- oferujemy krzywdzonym dzieciom i ich opiekunom pomoc psychologiczną i prawną,
- wpływamy na polskie prawo, by jak najlepiej chroniło interes dziecka.

Jesteśmy także polskim liderem w zakresie profesjonalnej edukacji nt. problemu krzywdzenia dzieci.

Odpowiadając na potrzeby psychologów, pedagogów, nauczycieli, prawników, policjantów, pracowników opieki społecznej itp. w zakresie poszerzania kompetencji związanych z problemem krzywdzenia dzieci, przygotowujemy m.in. konferencje, seminaria, szkolenia tradycyjne i e-learningowe, wydawnictwa, scenariusze zajęć, filmy edukacyjne, czy raporty badawcze. Każdego roku w naszych wydarzeniach bierze udział ok. 15 000 profesjonalistów z całego kraju.

 

O platformie edukacyjnej


Platforma edukacyjna dla profesjonalistów www.edukacja.fdds.pl jest miejscem integrującym nasze zasoby edukacyjne dotyczące problemu krzywdzenia dzieci i jego profilaktyki. Wśród nich znajdują się zarówno kursy i publikacje pozwalające na podniesienie kompetencji profesjonalistów w zakresie problemu przemocy czy wykorzystywania dzieci, jak i gotowe narzędzia, które specjaliści mogą wykorzystywać w edukacji profilaktycznej dzieci i młodzieży.
Przygotowane przez nas materiały wykorzystują interaktywne metody edukacyjne. Użytkownicy uczą się nt. problemu krzywdzenia dzieci nie tylko za pomocą publikacji tekstowych, ale także m.in. za pomocą wysokiej jakości filmów, obrazów, animacji. W naszych materiałach często wykorzystujemy opisy przypadków i sytuacje z realnego życia.

Oferta platformy jest bardzo szeroka, a odpowiednie kursy i materiały można odnaleźć za pomocą przypisanych im kategorii tematycznych. Zasoby edukacyjne FDDS dają możliwość nabycia kompetencji oraz używania narzędzi edukacyjnych w następujących obszarach:

  • Dzieci uczestniczące w procedurach prawnych
  • Przemoc i wykorzystywanie seksualne dzieci
  • Zagrożenia bezpieczeństwa dzieci w internecie
  • Dobre rodzicielstwo
  • Komercyjne wykorzystywanie dzieci

Możliwości platformy

Platforma www.edukacja.fdds.pl daje możliwość rejestracji do udziału w wydarzeniach edukacyjnych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (konferencje, szkolenia, seminaria, warszaty) Dział konferencje i szkolenia, a także zamówienia szkolenia dla organizacji/instytucji (w Dziale szkolenia na zamówienie) realizowanego przez zespół ekspertów FDDS.

Ponadto użytkownik może skorzystać z szerokiej oferty scenariuszy zajęć (Dział scenariusze zajęć), na podstawie których może przeprowadzić lekcję/spotkanie, następnie ocenić dany scenariusz i pobrać zaświadczenie o realizacji.
Na potrzeby realizacji zajęć edukacyjnych w szkole opartych o kursy e-learning dla dzieci (do obejrzenia w Dziale kursy e-learning) została opracowana platforma e-learning dla uczniów www.edu.fdds.pl

Więcej o: wykorzystaniu platformy edukacyjnej w szkole

 

Korzystanie z platformy i zgromadzonych na niej materiałów jest bezpłatne. Warunkiem uruchomienia kursów e-learning jest rejestracja na platformie www.edukacja.fdds.pl.

Zapraszamy! Zarejestruj się