platforma e-learning

kursy on-line dla dzieci i młodzieży o bezpieczeństwie

O nas

Platforma edukacyjna Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę – wszystko w jednym miejscu

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od 1991 roku zajmuje się ochroną dzieci przed krzywdzeniem i pomocą dzieciom, które doświadczyły krzywdzenia. Realizując naszą misję:

- uczymy dorosłych, jak traktować dzieci, żeby ich nie krzywdzić,
- pokazujemy im, jak reagować, gdy podejrzewają, że dziecku dzieje się krzywda,
- uczymy dzieci, jak mogą uniknąć przemocy i wykorzystywania,
- oferujemy krzywdzonym dzieciom i ich opiekunom pomoc psychologiczną i prawną,
- wpływamy na polskie prawo, by jak najlepiej chroniło interes dziecka.

Jesteśmy także polskim liderem w zakresie profesjonalnej edukacji nt. problemu krzywdzenia dzieci.

Odpowiadając na potrzeby psychologów, pedagogów, nauczycieli, prawników, policjantów, pracowników opieki społecznej itp. w zakresie poszerzania kompetencji związanych z problemem krzywdzenia dzieci, przygotowujemy m.in. konferencje, seminaria, szkolenia tradycyjne i e-learningowe, wydawnictwa, scenariusze zajęć, filmy edukacyjne, czy raporty badawcze. Każdego roku w naszych wydarzeniach bierze udział ok. 15 000 profesjonalistów z całego kraju.

 

O platformie edukacyjnej


Platforma edukacyjna dla profesjonalistów www.edukacja.fdds.pl jest miejscem integrującym nasze zasoby edukacyjne dotyczące problemu krzywdzenia dzieci i jego profilaktyki. Wśród nich znajdują się zarówno kursy i publikacje pozwalające na podniesienie kompetencji profesjonalistów w zakresie problemu przemocy czy wykorzystywania dzieci, jak i gotowe narzędzia, które specjaliści mogą wykorzystywać w edukacji profilaktycznej dzieci i młodzieży.
Przygotowane przez nas materiały wykorzystują interaktywne metody edukacyjne. Użytkownicy uczą się nt. problemu krzywdzenia dzieci nie tylko za pomocą publikacji tekstowych, ale także m.in. za pomocą filmów, obrazów, animacji. W naszych materiałach często wykorzystujemy opisy przypadków i sytuacje z realnego życia.

Oferta platformy jest bardzo szeroka, a odpowiednie kursy i materiały można odnaleźć za pomocą przypisanych im kategorii tematycznych. Zasoby edukacyjne FDDS dają możliwość nabycia kompetencji oraz używania narzędzi edukacyjnych w następujących obszarach:

  • Dzieci uczestniczące w procedurach prawnych
  • Przemoc i wykorzystywanie seksualne dzieci
  • Zagrożenia bezpieczeństwa dzieci w internecie
  • Dobre rodzicielstwo
  • Komercyjne wykorzystywanie dzieci

Możliwości platformy

Platforma www.edukacja.fdds.pl daje możliwość rejestracji do udziału w wydarzeniach edukacyjnych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (konferencje, szkolenia, seminaria, warszaty) w Dziale konferencje i szkolenia, a także zamówienia szkolenia dla organizacji/instytucji (w Dziale szkolenia na zamówienie) realizowanego przez zespół ekspertów FDDS.

Umożliwia również realizację kursów e-learningowych (Dział kursy e-learning) po zalogowaniu się i powrót do nich z poziomu Menu Użytkownika.

Ponadto użytkownik może skorzystać z szerokiej oferty materiałów edukacyjnych (Dział materiały edukacyjne) oraz scenariuszy zajęć (Dział scenariusze zajęć), na podstawie których może przeprowadzić lekcję/spotkanie, następnie ocenić dany scenariusz i pobrać zaświadczenie o realizacji.
Na potrzeby realizacji zajęć edukacyjnych w szkole opartych o kursy e-learning dla dzieci (do obejrzenia w Dziale kursy e-learning) została opracowana także platforma e-learning dla uczniów www.edu.fdds.pl

Więcej o: wykorzystaniu platformy edukacyjnej w szkole

 

Korzystanie z platformy i zgromadzonych na niej materiałów jest bezpłatne. Warunkiem uruchomienia kursów e-learning jest rejestracja konta.

Zapraszamy! Zarejestruj się